Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

مقالات

مقالات تخصصی تهران کاشت

کاشت مو در سالمندان
با پیشرفت علم در علوم پزشکی، امروزه روش‌های مراقبت از زیبایی نیز در سراسر جهان با استقبال بی نظیری از سمت مردم هم از زنان و مردان مواجه شده است. یکی از روش‌های پرطرفدار در این مورد،

کاشت موی طبیعی با استفاده از موی خود فرد می‌باشد. اکثر مردان از دوران نوجوانی دچار ریزش مو می شوند و در 40 یا 50 سالگی متوقف می شود. مردان مسن‌تری که دچار ریزش مو و طاسی شده‌اند باید اعتماد به‌نفس داشته باشند و بدانند سن نمی‌تواند عامل بازدارنده‌ی آن‌ها از کاشت مو باشد. سن برای کاشت مو در میان مردان چندان تعیین‌کننده نیست. مردانی که در سن 50 سالگی یا بیشتر قرار دارند، معمولا در اولین جلسه کاشت مو می‌توانند نتایج بسیار خوبی را داشته باشند. و در زمینه‌ی کاشت مو نتایج فوق‌العاده‌ای در مردان 70 ساله یا پیرتر به‌ دست آمده است.

کاشت مو برای افراد مسن باید با مشاوره گرفتن از پزشک متخصص انجام شود. پیوند مو باید متناسب باسن شخص باشد. افراد سالمند نمی خواهند به موقعیت یک جوان 20 ساله برسند بلکه به دنبال برطرف شدن کم و بیش طاسی هستند. اهدافی که در انجام عمل پیوند بین پزشک و بیمار و قرار است بحث شود باید سریع تر انجام شود تا باهم به توافق برسند.

اگر فردی قبل از شروع سن ۳۰ سالگی خود با مشکل ریزش مو مواجه شد، احتمال این وجود دارد که ریزش موی فرد ژنتیکی باشد. اما اگر در خانواده یا اطرافیان آن فردی این مشکل را ندارد، ممکن است به عوامل دیگری مانند بیماری یا نادرست بودن تغذیه برگردد.

عوارض کاشت مو برای افراد سالمند

کاشت مو برای افراد مسن به وسیله ی متخصصان مجرب انجام می گیرد و هیچ گونه مسئله ای برای شخص ایجاد نمی شود اما عوارضی مانند:

خونریزی

سوزش وخارش

التهاب برای همه ی کسانی است که کاشت مو انجام می دهند امکان دارد پیش بیاید باید قبل از عمل کاشت مو مورد توجه قرار بگیرد.

اما باتوجه به شیوه های جدیدی که وجود دارد، افراد مسن می توانند بدون استرس و نگرانی از این شیوه ها استفاده کنند. در مشاوره پزشکی، بیمار باید برای هر نوع درمان یا دارویی که مدت طولانی است از آن استفاده می کند یا بیماری های مزمن دارد، با پزشک تماس بگیرد. دیابت، اختلالات خونی بالا، فشار، حملات قلبی مزمن و اگر بیمار طاسی زیادی دارد بهتر است این روش را در 2 جلسه کوتاه انجام دهد. برخی داروها وجود دارند که توانایی لخته شدن خون را کاهش می دهند. پزشک باید داروهای مصرف شده با استفاده از آسپرین و آروادین را مشاهده کند.

روش های جایگزین برای کاشت مو

امروزه رایج ترین روش های جایگزینی که مورد استفاده خیلی ها قرار گرفته است.

استفاده از داورهای فیناستراید و ماینوکسیدیل

استفاده از روش PRP که برای رشد دوباره موها از پلاسمای غنی شده از پلاکت خون استفاده می کند.

استفاده از روش لیزر تراپی با لیزر کم توان

این روش ها برای کسانی که در هر شرایطی نمی توانند از کاشت مو استفاده کنند، مناسب است. با اینکه روش های جایگزینی برای کاشت مو وجود دارد اما باز هم کاشت مو به عنوان بهترین و برگزیده ترین روش درمانی مو برای جلوگیری از ریزش مو شناخته می شود.

بهترین روش کاشت مو برای افراد سالمند

روش sut یکی از بهترین روش های کاشت مو برای افراد مسن به شمار میرود به طوری که بسیاری از افراد بعد از کاشت مو دچار کوچکترین عارضه هم نخواهند بود. باتوجه به این موضوع بسیاری از متخصصان برای انجام کاشت مو از این روش استفاده می کنند اما بعضی از افراد به دلیل نداشتن شرایط به ناچار از روش های قدیمی تر استفاده می کنند. ریزش مو آندروژنیک از مهمترین دلایل ریزش مو در افراد مسن است. باتوجه به اینکه بانک مو افراد مسن درمقایسه با افراد جوان تفاوت دارد، عمل کاشت مو تأثیر چشم گیری بر زیبایی آنها خواهد گذاشت.

در کل بهترین سن برای کاشت مو بالای 27 سال می باشد. اما در بعضی مواقع به دلایلی مانند از دست رفتن اعتماد به نفس فرد، از بین رفتن زیبایی بیش از حد یا بیماری که منجر به ریزش مو شود، متخصصین پوست وکاشت مو برای افراد زیر 25 سال را تجویز می کنند.

برای اقدام به کاشت مو بهتر است با یک متخصص با تجربه در این زمینه مشاوره کنید و بهترین تصمیم را بگیرید. اگر شما گرفتار ریزش مو هستید و می خواهید کاشت مو انجام دهید و در جستجوی بهترین کلینیک کاشت مو هستید با کلینیک تهران کاشت در ارتباط باشید.

خواندن 20 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 20 تیر 1400 14:34
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محتوای بیشتر در این بخش: « جلوگیری از ریزش مو
برای ارسال نظر وارد سایت شوید