Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

مقالات

مقالات تخصصی تهران کاشت

کاشت ابرو
زیبایی یکی از مهمترین مواردی است که همه ی افراد به آن توجه خاصی دارند و تمام تلاش خود را می کنند تا زیبایی خود را به حداکثر برسانند. یکی از مهمترین بخش های بدن که زیبایی آن بسیار حائز اهمیت می باشد صورت است.

برای اینکه که صورت را می توان به عنوان ویترین بدن شناخت. موارد زیادی بر زیبایی چهره موثر است و از جمله یکی از این موارد می توان به ابروها اشاره کرد که نقش مهمی بر زیبایی افرد دارد. برخی افراد به صورت مادرزادی از داشتن ابرو محروم مانده اند و برخی نیز ابروهایی کم پشت دارند و آن را به عنوان معضلی برای زیبایی خود می دانند. به همین دلیل راه هایی زیادی وجود دارد که بتوانید زیبایی چهره خود را تضمین نمایید. بهترین راه را می توان کاشت ابرو دانست که با این عمل زیبایی می توانید تمامی کم و کاستی های ابروی خود را جبران کنید. کاشت ابرو معمولا در خانم ها دیده می شود و جهت این کار باید مواردی را در نظر داشت و آنها را رعایت کرد تا بتوانید بهترین نتیجه را شاهد باشید.

کاشت ابرو (eyebrow-transplantation) جزو عمل‌های زیبایی است که افراد زیادی برای زیبایی ابروهای خود انجام می دهند. ابروها بخش مهم و پر طرفداری در صورت هستند. بعد از کاشت مو، کاشت ابرو پر طرفدار ترین کاشت موی طبیعی است. ابروها در زیبایی چهره و حتی نشان دادن افکار و احساسات انسان نقش زیادی دارند و به عنوان یک محافظ برای چشم نیز محسوب می‌شوند. این متد با عنوان پیوند فولیکول نیز شناخته می شود و به برداشت فولیکول ها یا گرافت های مو از قسمتی از بدن و پیوند آن ها به نواحی خالی ابرو اشاره کرد. روش های کاشت  ابرو مشابه روش‌های کاشت مو است و هزینه این جراحی با توجه به فرد و میزان ریزش موی او متغیر است.

مرحله طراحی، استخراج گرافت ها و کاشت گرافت ها می باشد. در مرحله طراحی، بیمار طرح ابروی مورد نظر خود را به پزشک ارائه می دهد که پزشک با توجه به چهره بیمار ممکن است طرح را اصلاح نماید. در مرحله استخراج گرافت بسته به جنسیت فرد متقاضی، از ناحیه پشت گوش، پشت گردن یا پشت سر برداشته می شود. در نهایت موهای برداشته شده با استفاده از دستگاه های پیشرفته توسط پزشک متخصص در محل های مورد نظر کاشت می شود.

عمل کاشت ابرو در نوع خود يکي از دقيق‌ترين و ظريف‌ترين عمل‌هاي زيبايي به شمار مي‌رود، انتخاب کلینیکی که بتواند این عمل را به درستی انجام ‌دهد اهميت بسيار زيادي براي شما خواهد داشت. ما درکلينيک تهران کاشت با تعدادي از خبره‌ترين پزشکان و جراحان همکاري مي‌کنيم تا بتوانيم بالاترين استانداردهاي کيفيت و ايمني عمل و بهترين نتايج ممکن را براي شما تضمين نماييم.

انواع کاشت ابرو

روش پیوند ابرو FUT 

روش پیوند ابرو FUE

روش پیوند ابرو FIT

روش پیوند ابرو  sut

 

روش پیوند ابرو FUE

روش FUE به همراه نیوگرافت است که ازجمله راحت‌ترین روش‌های جراحی است که این روزها برای ترمیم موی ابرو استفاده می‌شود. این روش نسبت به سایر روش‌های کاشت راحت‌تر است و هیچ جای زخمی به‌جا نمی‌گذارد. و دوران نقاهت پایین‌تری دارد و فرد به‌راحتی می‌تواند بعد از کاشت به کار خود بپردازد و نیازی به استراحت بعد از کاشت ندارد. قبل از شروع عمل پزشک مدل ابروی دلخواه را طراحی کرده تا به عنوان یک نقشه برای کاشت استفاده کند. به طور کلی برای کاشت ابرو، مو از پشت گوش‌ها و عقب سر گرفته می‌شود، به خاطر اینکه آنجا نازک‌ترین ناحیه موی سر است. خطی طویل با قیچی چیده می‌شود که برای شروع برداشتن فولیکول‌های سالم مو آماده شود. سپس بی‌حسی موضعی به ناحیه اهدا کننده تزریق می‌شود. با برداشت تارهای مو از قسمت پشت گوش و عقب سر که دارای تراکم بالاتری است. و قطر کمتری دارد.

در واقع تنها یک برش بسیار ریز روی بافت اهدا کننده ایجاد کرده و فولیکول ها را به کمک یک گیره کوچک برمیدارد. و فولیکول ها را به محل گیرنده در ابرو منتقل می کند. در این روش از پیوند ابرو، یک برش بسیار ریز روی بافت ابرو ایجاد شده و سپس فولیکل ها یکی یکی در این محل ها قرار گرفته و کاشت ابرو انجام می شود. کاشت به‌صورت دقیق و باظرافت انجام می‌شود.

روش پیوند ابرو FIT

کاشت ابرو به روش FIT از جمله مواردی است که می‌توانید به راحتی از آن در جهت افزایش تراکم ابروهای خود بهره‌مند شوید، در این روش از کاشت ابرو امکان آسیب به فولیکول مو، به حداقل‌ترین حالت ممکن خواهد رسید. مناسب‌ترین روش برای جبران ریزش ابرو، کاشت ابروی طبیعی به روش FIT است. ابتدا متخصص شکل دلخواه ابرو را با مداد روی ابرو می‌کشد، در مرحله بعد متخصص فولیکول‌ها را از پشت گردن جدا می‌کند و در آخر آنها را تک به تک با سوزنی در نقاط مشخص شده قرار می‌دهد.

در این روش برداشت فولیکول به شکل پراکنده انجام می‎شود. بخیه وجود ندارد و اسکارهای ناشی از برداشت فولیکول مو‏ به سرعت بهبود می یابند. در طی چندین جلسه می‎توان تعداد زیادی از گرافت ها را از موی سر برداشت. این امر به معنای کاشت تارهای ابرو‏ی بیشتری است. امکان برداشت مو‏ از سایر نواحی بدن از جمله پا، دست و سینه نیز امکان پذیر است.

این نوع کاشت ، تنها در ۷۰ درصد بیماران قابل انجام است در افرادی در زمان برداشت به دلیل فرم موها و فولیکول ها، تعداد زیادی مو از بین می‎رود، روش مناسبی نیست. بنابراین در این بیماران انجام روشFIT  ممکن نیست و نتایج آن نیز مطلوب نخواهد بود.

روش پیوند ابرو FUT

برلی کاشت ابرو طی یک جلسه مشاوره در خصوص روش کاشت ابرو، تعداد گرافت‌های مورد نیاز، طرح ابرو و … مورد بررسی قرار می‌گیرد. افرادی که دارای ابروهای کم پشت یا نازکی هستند و به هر دلیلی ابروهای خود را از دست داده‌اند، می‌توانند از این روش استفاده کنند؛ این روش به کمک تیغ جراحی انجام می شود. پیوند ابرو به این روش به این صورت است که ابتدا به کمک تیغ جراحی یک بافت نواری شکل از روی پوست ابرو که محل پیوند ابرو است برداشته شده و کنار گذاشته می شود. در ادامه بافتی از پوست از محلی که دارای موهای  پرپشت است، جهت کاشت ابرو طبیعی، برداشته می شود؛ این بافت نیز به صورت نواری و به کمک تیغ جراحی برداشته می شود.

ساختار صورت در طرح ابرو مؤثر است و باید به خوبی تناسب بین اجزای صورت و ابرو ایجاد شود، مهمترین تفاوتی که بین روش FUT  با دیگر روش‌ها وجود دارد، نحوه برداشت گرافت‌های مو از بانک مو است. دلیل اینکه این بافت را جهت پیوند ابرو ، از مناطق پرپشت برمی دارند این است که این مناطق به قدر کافی حاوی فولیکول هایی که باعث رشد مو می شوند هستند. در نهایت بافت اهدا کننده شامل فولیکول ها را روی محل گیرنده در ابرو منتقل کرده و پیوند می زنند. پس از  اینکه پیوند گرافت، فولیکول های مو در محل پیوند شروع به رشد کرده و تقریبا بعد از حدود 6 ماه علائم ظهور ابروهای جدید طی روند پیوند ابرو را مشاهده خواهید کرد.

بعضی از عوارض کاشت ابرو به روش FUT عبارتند از : احتمال عفونت، خونریزی و ایجاد لخته های خونی کوچک در ابروها. سایر

کاشت ابرو به روش FUT که در آن فولیکول های مو به همراه بخشی از بافت پوست جدا شده و به محل گیرنده منتقل می شود. در این روش نیاز به بیهوش کردن فرد است. نیاز به بیهوشی از معایب این روش است که عوارض جانبی فراوانی نیز به همراه دارد.

 

روش پیوند ابرو  sut

ابن روش باعث رشد طبیعی ابرو ها می شود، که نیاز به متخصصی ماهر دارد که بهترین کاشت را برای اشخاص به همراه داشته باشد. برای اجرای کاشت ابرو به روش sut  به مشاوره نیاز دارید. که در این جلسه متخصص به معاینه دقیق مراجعه کننده می پردازد تا با توجه به مدل ابرو ها ، مقدار ریزش ابرو و ظاهر شخص ، نوع کاشت ابرو و روند درمان را مشخص سازد .در این جلسه محل برداشت مو با توجه به تراکم موی شخص مشخص میگردد ، و این که چه مقدار تراکم مو ها برداشت و چه مقدار کاشت برای ابروی فرد لازم است و خط کاشت ابرو نیز در این جلسه طراحی و مشخص می شود .

از مهمترین ویژگی های این روش، می توان به کم تر آسیب رساندن به گرافت های مو توسط جراح اشاره کرد. چرا که فولیکول ها توسط ابزارهای پیشرفته ای از بانک موی فرد استخراج می شود. اگر فرد در گذشته از روش های دیگر کاشت مو و کاشت ابرو استفاده کرده و نتیجه مطلوبی دریافت نکرده باشد، استفاده از کاشت ابرو به روش SUT در صورت داشتن بانک موی کافی برای وی گزینه بهتری خواهد بود. به طور خلاصه می توان گفت به دلیل ویژگی هایی که این تکنیک دارد، نتیجه کاشت ابرو بسیار طبیعی خواهد بود و نشانی از کاشته شدن مو بر جای نخواهد گذاشت. این تکنیک در حال حاضر مطلوب ترین روش برای کاشت مو و کاشت ابرو از نظر متخصصین پوست و مو می باشد.

دوره نقاهت بعد از کاشت ابرو به این صورت است که در طول سه هفته اول شاهد رشد تارهای کاشته شده خواهیم بود. بعد از سه هفته این موها شروع به ریزش ناگهانی می‌کنند که به آن شوک ریزشی نیز گفته می‌شود. در حالت کلی ۶ تا ۸ ماه زمان نیاز است تا فولیکول‌های تازه کاشته شده به محیط جدید خود عادت کرده و موها به شکل طبیعی رشد کنند. بعد از این مدت می‌توان مثل یک ابرو طبیعی با آن برخورد کرد و از خدمات زیبایی مثل اصلاح یا رنگ ابرو استفاده کرد.

مراقبت های قبل از کاشت ابرو

 • از یک ماه قبل از عمل بهتر است مصرف سیگار ، قلیان را قطع کنید و میزان مصرف قبل از جراحی به صفر برسد.
 • 5 روز قبل از پیوند ابرو از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید.
 • 1 از یک هفته قبل از عمل استفاده از هرگونه ترکیبات درمانی گیاهی مانند عرقی جات و چای سبز یا سفید خودداری فرمایید.
 • هفته قبل از عمل از مصرف قرص ها، کپسول ها و هر نوع ویتامینی خودداری کنید.
 • شب پیش از عمل می بایست استراحت و خواب کافی داشته باشید تا برای عمل آماده باشید.
 • استفاده از دارو های آسپرین و هرگونه داروی ضد انعقاد خون به مدت 1هفته قبل از عمل کاشت ابرو ممنوع می باشد.
 • شب قبل از عمل استحمام کنید . شست و شوی و تمیزی ابرو و قبل از عمل کاشت الزامی است.
 • پیش از پیوند ابرو ، بهتر است از خوراکی های سبک ولی مفید و مقوی استفاده کنید .
 • از چند روز مانده به عمل پیوند ابرو باید مصرف داروهای تقویت کننده و تحریک کننده رشد مو مانندماینوکسیدیلرا متوقف کنید.
 • ۱ تا ۲ روز قبل از عمل از مصرف هرگونه داروی مسکن پرهیز کنید.
 • روز عمل از پوشیدن لباس‌هایی که نیاز به درآوردن از ناحیه سر دارند اجتناب کنید.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

 • قرص ویتامین C مصرف کنید، به مدت یک هفته استفاده از ویتامین  C به روند بهبود شما کمک می کند.
 • به مقدار زیاد آب و مایعات مصرف کنید.
 • از آرایش کردن ابروهای کاشته شده بپرهیزید.
 • استحمام نکردن تا 5 روز بعد از کاشت ابرو

( از تماس مستقیم آب با ابرو در حمام جلوگیری کنید. از استفاده آب داغ برای شستشوی ابروها دوری کنید. در زمان خشک کردن ابروها با حوله مواظب باشید.که فشازی به ابروها وارد نشود. استفاده از شامپو بچه و یا صابون بچه برای شست و شوی ابرو از روز پنجم به بعد، می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد.)تسکیوورم

 • دوری از نور آفتاب

(بعد از عمل کاشت ابرو زیر نور مستقیم آفتاب قرار نگیرین. زیرا نور مستقیم آفتاب دارای اشعه های مضری بوده که باعث آسیب به فولیکول های کاشته شده می شود. از عینک آفتابی با شیشه های نسبتا بزرگ و یا کلاه لبه دار استفاده کنید.)

 • برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن ابرو پس از عمل کاشت، محیط را مرطوب نگهدارید.
 • عدم استفاده از کمپرس یخ

(از قرار دادن کمپرس یخ بصورت مستقیم روی ابروها خودداری کنید. در صورت نیاز می توان از کمپرس یخ بر روی چشم ها استفاده نموده و از قرار دادن یخ بر روی ابروها خودداری نمایید.)

 • کشیدن بخیه ها

(در بیشتر  روش های مدرن از بخیه های جذبی استفاده می شود. ولی در برخی از روش ها از بخیه های غیر جذبی استفاده می شود. در این صورت باید 10 الی 12 روز پس از کاشت ابرو اقدام به کشیدن بخیه ها نمود. تا هیچ گونه عفونت و مشکلی در محل بخیه ها به وجود نیاید. در صورتی که بخیه ها غیر جذبی بوده، کشیدن آنها در موقع تعیین شده؛ از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.)

 • از مصرف مواد مخدر و دخانیات تا مدت تعیین شده جلوگیری شود.
 • استفاده از رنگ و مواد شیمیایی

(حداقل به مدت 3 هفته از هیچ گونه رنگ و یا مواد شیمیایی در ابروهای کاشته شده و یا حتی موهای کاشته شده استفاده نشود. البته هر چه کمتر از مواد شیمیایی استفاده شود، بهتر است.)

 

فواید کاشت ابرو

دوره ی نقاحت و ریکاوری ساده و راحت تری دارید

تمامی نقص های ابرو ها بطرف شده و باعث پر پشت شدن آن می شود .

نواحی که بخیه خورده اند بهبود می یابد و به هیچ عنوان مشاهده نمی شود .

چهره فرد زیبا تر می شود و ابروهایتان منظم و مرتب می باشد .

این عمل را می توان روی تاتو انجام داد .

نسبت به سایر روش ها ، روشی ماندگار و دائمی می باشد .

 

عوارض کاشت ابرو

بعد از عمل امکان خون ریزی و دلمه بستن زخم وجود دارد. و دچار خارش می شوید و می توان آن خارش را با پماد بر طرف کنید. اگر بیش از 2 روز خارش داشته باشید شاید به دلیل عفونت است که باید به پزشک مراجعه کنید .

یکی از معایب کاشت ابرو هزینه بالای آن می باشد. همچنین ممکن است که در حین انجام آن و یا بعد از آن با درد مواجه شوید. و از دیگر مشکلات کاشت ابرو در بانوان، رشد مدام و سریع ابروهاست. به طوری که ابروهای پیوند شده بیشتر از ابروهای قبلی رشد می کنند. بنابراین نیاز به مرتب کردن مداوم خواهند داشت.

غیر از عمل کاشت ابرو ، عوامل و راه های زیادی مانند تاتو ابرو ، استفاده از مداد ابرو و لوازم آرایش وجود دارد ولی هیچ کدام از آنها دائمی و ماندگار نیستند .این روش ها غیر طبیعی بوده و برگشت پذیر هستند .

در این عمل از پیوند موهای طبیعی خودتان استفاده می شود و روشی ماندگار است که شکل آنها دلخواه شما می باشد .

هزینه کاشت ابرو

معمولا با توجه به مقدار گرافت هایی که ابروهای شما نیاز دارد تا به فرم دلخواه شما برسد هزینه ها نیز متفاوت است. لذا شما میتوانید جهت مشاوره با کلینیک تهران کاشت تماس بگیرید.

کلینیک تهران کاشت بهترین کلینیک کاشت مو در ایران می باشد با بهترین قیمت و بهترین خدمات پزشکی کاشت مو، کاشت ابرو، کاشت ریش وسبیل و همچنین کلینیک زیبایی تهران کاشت افتخار دارد با در دست داشتن پزشکان متخصص و فوق تخصص در زمینه های پوست و جراحی خدماتی را عرضه کند که هماهنگ با آخرین یافته های علمی می باشد.

ما در کلینیک تهران کاشت با تخصص و تجربه بسیار بالا رضایتی که شما در پی کسب آن هستید، را برایتان به ارمغان می آوریم.

خواندن 39 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 20 تیر 1400 14:41
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
برای ارسال نظر وارد سایت شوید