Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

مقالات

مقالات تخصصی تهران کاشت

مراقبت های قبل از مزوتراپی مو
مزوتراپی جزء سریعترین روش های درمان ریزش مو به حساب می آید با توجه به هزینه کم و هیچگونه واکنش و عوارض باعث شده که مزوتراپی توانسته درطی چندین سال طرفداران زیادی را به سمت خود جذب نمایید. مراقبت های بعد از مزوتراپی به عنوان بخشی از روند درمانی شناخته می شود و عدم رعایت آنها میتواند افراد را از رسیدن به نتیجه دلخواه بازدارد.
 • از مواد تقویت‌ کننده، داروهای مراقب مو، مواد حالت دهنده و موارد این چنینی تا حداقل ۲۴ ساعت قبل از درمان استفاده نکنید.
 • چند روز قبل از مزوتراپی داروهایی مانند آسپرین و داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن مصرف نکنید. همچنین اگر از داروهای ضد انعقادی یا رقیق‌کننده‌ی خون استفاده می‌کنید، حتماً در مورد مصرف آن‌ها پیش از جلسه‌ی درمانی با پزشک مشورت کنید.
 • پیش از مراجعه برای انجام مزوتراپی مو لازم است موها را با شامپوی مناسب شستشو دهید.
 • یک روز قبل از مزوتراپی استفاده از محلول های ریزش مو را قطع کنید.
 • برای مزوتراپی مو برخلاف دیگر بخش‌های بدن، نیازی به ضد عفونی کردن پوست سر نیست. اگر بر روی پوست زخم یا عفونتی وجود داشته باشد، از الکل ۷۰ درصد یا بتادین برای ضد عفونی کردن ناحیه‌ استفاده می‌شود.
 •  از محلول های ضد ریزش مو اعم از گیاهی و شیمیایی استفاده ننمایید.

 مراقبت های بعد از مزوتراپی به عقیده پزشکان نیز به عنوان بخشی از روند درمانی شناخته می شود و عدم رعایت آنها میتواند افراد را از رسیدن به نتیجه دلخواه بازدارد. از همین رو توصیه می شود.

 • گذاشتن کلاه های تنگ بر روی سر خودداری نمائید و اجازه دهید سر و موهایتان در معرض هوای آزاد قرار گیرد.
 • از قرار گرفتن در زیر نور مستقیم آفتاب پرهیز نمائید.
 • از حمام رفتن به مدت ۲۴ ساعت خودداری نمائید. در هفته‌ی اول بیش از ۱۵ دقیقه در حمام نمانید و از آب گرم استفاده نکنید. می‌تواند باعث کبودی شود.
 • تا دو روز بعد از جلسه‌ی درمانی ورزش نکنید. ورزش باعث تعریق و خروج محلول مزوتراپی از پوست می‌شود.
 • مایعات و آب زیاد بنوشید.
 • تا ۲۴ ساعت از مصرف داروهای ضد التهابی (مثل آسپیرین و ایبوپروفن) و ویتامین E خودداری کنید. مصرف استامینوفن مانعی ندارد.
 • در طول دوره‌ی مزوتراپی، نباید از سشوار، فرکردن مو، رنگ و سایر مواد شیمیایی روی موها استفاده کرد.
 • ماساژ دادن سر پس از تزریق مواد میتواند نتیجه ای مطلوب با خود به همراه داشته باشد.

 

تعداد جلسات مزو تراپی

فولیکول های مو همواره به مواد مغذی نیاز دارند و برای درمان ریزش مو باید این نیاز را به طور پیوسته تأمین نمود. اگر مشکل ریزش مو با یک دوره انجام مزوتراپی درمان نگردد نیاز به تکرار آن وجود دارد. معمولاً حداقل سالی یک یا دو بار انجام دوره های مزوتراپی برای مو تجویز می شود..تعداد جلسات و برنامه‌ی درمانی کاملاً به شرایط فرد بستگی دارد. اگر فرد ریزش مو جزئی دارد به 2یا 4 جلسه نیاز دارد ولی اگر میزان ریزش موی فرد زیاد باشد  به 8 تا 15 جلسه نیاز دارد و تعداد جلسات متغییر است. می تواند تاثیر بسیار خوبی بگذارد به شرط آن که تعداد جلسات کامل انجام شود.

 

تاثیر مزوتراپی بر رشد مو  و در نواحی دیگر بدن

مزوتراپی روشی است که درآن ویتامین ها،عصارهای گیاهی،آنزیم ها و هورمون ها در نقاطی از بدن تزریق می شود. که باعث رشد موهای سر، گاهی برای رشد موهای ابرو( با تقویت موهای ابرو به وسیله انجام مزوتراپی می توان از کاشت ابرو صرف نظر کرد) و گاهی با هدف های دیگر انجام داده می شود. آقایانی که تمایل به تقویت و پرپشت کردن ریش و سبیل دارند نیز می توانند از روش مزوتراپی بهره ببرند. توصیه می شود پیش از اقدام به کاشت مو و ریش و سبیل یکبار مزوتراپی را امتحان کنند.

 

تفاوت های مزو تراپی با کاشت مو

انتخاب روش درمانی ریزش مو با شناخت علت ریزش انجام می گیرد.این است که روش مزوتراپی برای ریزش موی ارثی پاسخگو نیست و افرادی که دچار این عارضه هستند باید از روش کاشت مو استفاده کنند، اما می توانند در کنار آن از مزوتراپی نیز بهره ببرند.

 • در کاشت موبیمار هیچ دردی را احساس نمی کند ولی در مزوتراپی کمی درد دارد.
 • کاشت موی سر برای تمام کسانی که دچار ریزش مو شده اند و هم آقایان هم خانم ها می تواند موثر باشد ولی در مزوتراپی مو برای کسانی جواب می دهد که بدلیل کمبود برخی مواد مغذی و معدنی مورد نیاز بدن، دچار این عارضه شده اند.
 • کاشت مو در یک یا دو جلسه صورت می گیرد. ولی مزوتراپی در اکثر موارد، حداقل در چهار جلسه انجام می شود.
  (برای افرادی که دچار حساسیت نسبت به برخی مواد طبیعی هستند، مزوتراپی ممکن است مفید نباشد.)
 • کاشت مو برای سر و برای ابرو موثر است و در روش مزوتراپی مو، بیشتر برای برخی از نواحی سر مورد استفاده قرار می گیرد.
 • کاشت مو تقریبا بیش از 98% موارد تاکنون به خوبی جواب داده و نتایج آن بسیار ماندگار است. ولی درصد موفقیت مزوتراپی برای افرادی که ریزش زیاد مو و طاسی سر دارن کمتر است.
 • نتایج کاشت مو ماندگار است. نتایج مزوتراپی ممکن است صد در صد نباشد و در دراز مدت نیاز باشد که فرد چندین بار دیگر هم به کلینیک مراجعه کند.

ریزش مو بعد از مزوتراپی

وقتی صحبت از مزوتراپی مو می شود تمامی افراد این انتظار را دارند که ریشه موهایشان تقویت شود و در مدت زمان کوتاه از موهایی پرپشت و نرم بهره مند خواهند شد. هر چند این تصورتا حدودی درست می باشد اما باید بدانید که پس از تزریق مواد مزوتراپی افراد به مدت یک الی دو هفته شاهد ریزش موی خود خواهند بود در صورتی که این روند بسیار طبیعی است بدن نسبت به دارو واکنش نشان میدهد ولی بعد از مدتی باعث تقویت ریشه مو خواهد شد و رشد مو بهتر می شود و هر چند که برای دریافت نتیجه بهتر باید تمامی جلسات درمانی طی شود. و پس از جلسه درمانی شاهد افزایش رشد موها خواهید شد.

 

مزایای مزوتراپی بعد از کاشت مو

مزوتراپی روش مناسبی برای تقویت ریشه‌ی موهای کاشته شده است و پزشکان کاشت مو معمولاً یک الی دو جلسه مزوتراپی را توصیه می کنند اما اگر رویش موهای فرد بسیار ضعیف باشد ممکن است پزشک تعداد جلسات بیشتری را تجویز کند. مزوتراپی سبب افزایش خونرسانی و اکسیژن رسانی و تقویت پوست سر و در نتیجه سبب تحریک رشد موها می شود. همچنین با استفاده از این روش می توان بسیاری از موهای کاشته شده و موهای قبلی را تقویت کرد.

در این روش عصاره های گیاهی،  ویتامین ها، داروهای هومیوپاتی،  آمینو اسیدها و مواد معدنی قسمت های مختلف سر تزریق می شود. پس از تزریق مواد به صورت مستقیم به لایه های میانی و داخلی پوست نفوذ پیدا می کند و تاثیرات مثبتی از خود برجای می گذارد.

برای اینکه بتوان به نتایج مزوتراپی دست پیدا کرد باید در نواحی مختلف سر تزریق شود. تزریق مزوتراپی علاوه بر تقویت و ضخیم کردن موهای کاشته شده موجب جلوگیری از ریزش موهای قبلی فرد نیز می شود.

از مزوتراپی می‌توان در سه حالت استفاده کرد:

(قبل از کاشت: برای بهبود خونرسانی به پوست سر

بعد از کاشت: برای درمان ورم

مدتی بعد از کاشت: برای التیام بهتر زخم‌ها و همچنین تقویت گرافت‌ها)

 

خواندن 1167 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 22 آذر 1399 00:54
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
برای ارسال نظر وارد سایت شوید