Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

مقالات

مقالات تخصصی تهران کاشت

جلوگیری از ریزش مو
کنترل کردن ریزش مو یکی کارهایی است که معمولاً با رعایت نکاتی ساده امکان پذیر است و نیاز به هزینه زیادی ندارد. ما برای اینکه احساس خوبی داشته باشیم باید به فکر زیبایی موهای خود باشیم.

ما، روزانه به طور طبیعی ۱۵۰ تار مو از دست می دهیم، ریزش مو برای بسیاری از خانم ‏ها می تواند نگران کننده باشد. شما می توانید  بدون دردسر از روش های مختلف درمانی ریزش مو، از موهای خود محافظت کنید،

  • از کشیدن بیش از حد مو جلوگیری کنید.

موی سر، انعطاف‌پذیر است مو باید به اندازه‌ای کشیده شود که به بافت آن آسیب نرسد. بافت‌ها و مدل دم اسبی باعث کشیده شدن موها از ریشه می شود و به مرور زمان باعث شل شدن پیوند بین مو و پوست سر می‌شوند.

  • کمتر از سشوار و اتو مو استفاده کنید.

برای جلوگیری از ریزش مو از عوارض سشوار و صاف کردن مو با وسایل حرارتی غافل نشوید. باعث می شود تا فولیکول‌های مو دهیدراته شده و موها آسیب پذیر شوند. بهتر است بعد از شستشو موها به صورت طبیعی خشک شود. تا تارهای مو استحکام بیشتری پیدا کنند.

  • کاهش رنگ مو و مواد شیمیایی برای جلوگیری از ریزش مو

استفاده از مواد شیمیایی برای رنگ کردن مو باعث آسیب‌های ناگهانی و غیر قابل برگشت به فولیکول‌های مو می‌شود. باید کمتر از رنگ مو و مواد شیمیایی استفاده کرد تا موهای سالمتری داشته باشیم.

  • ماساژ دادن پوست سر

ماساژ باعث گردش خون مناسب در پوست سر می شود و به موهای شما کمک می کند تا سالم و قوی شوند. هر روز 4دقیقه ماساژ به صورت روزانه طی ۲۴ هفته می‌تواند برای رشد مو و درکاهش استرس وتسکین سردردها مفید می باشد.

  • موهای خود را هر چند ماه یه بار کوتاه کنید.

برای اینکه از شر موخوره راحت شوید موهای خود را هر چند ماه یکبار (هر3ماه یکبار) کوتاه کنید و فقط تارهای دارای موخوره را کوتاه کنید. کوتاهی هر از گاه مو، موجب رویش مجدد مو می‌شود.

  • مواد غذایی مناسب استفاده کنید.

برای این که مواد مغذی لازم را به موهایتان برسانید، موادی که پروتئین بالا دارند از جمله مرغ، ماهی و لبنیات  مصرف کنید ومواد غذایی، میوه و سبزیجات استفاده كنید. از جینکو بیلوبا (این درخت دو پایه و بومی چین است و نوعی فسیل زنده به‌شمار می‌آید.) استفاده کنید، این گیاه بیشتر از صدها سال است که مورد استفاده قرار گرفته است. درواقع جینکو بیلوبا برای درمان ریزش مو و افزایش رشد موها مفید است.

  • شامپو زدن روزانه مو را ترک کنید.

استفاده از انواع شامپو و نرم‌کننده برای تمیزی و بهداشت فردی مفید هستند، ولی اگر هر روز از این مواد شیمیایی استفاده کنید، تأثیرات منفی خود را بروز می‌کنند.

تقویت مو

از روغن‌های طبیعی استفاده کنید. زمان‌های قدیم برای افزایش رشد مو و یکی از راه‌های درمان ریزش مو در زنان و مردان از روغن‌های طبیعی گیاهی استفاده می شد. روغنی که می‌خواهید استفاده کنید را به خوبی بشناسید، ممکن است به ترکیبات موجود در آن‌ها حساسیت داشته و دچار مسمومیت شوید که درمان شما را بسیار پیچیده خواهد ساخت. روغن سیاه دانه، روغن زیتون، روغن بادام شیرین، روغن نارگیل و … از جمله زوغن های طبیعی برای درمان خانگی ریزش مو هستند و برای تقویت موی سر مفیدند. خالص بودن و طبیعی بودن این روغن‌ها بسیار مهم است. اگر موادی غیر طبیعی استفاده شود، نتیجه‌ای که مورد انتظار است، حاصل نمی‌شود.

خواندن 34 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 20 تیر 1400 14:36
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
برای ارسال نظر وارد سایت شوید