Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

مقالات

مقالات تخصصی تهران کاشت

تفاوت روش‌های کاشت ریش وسبیل
تفاوت روش‌های مختلف کاشت مو در دو چیز است : اول شیوه‌ی برداشت فولیکول‌ها و دوم ابزارهایی که استفاده می‌شود.

شیوه‌ی برداشت فولیکول‌ها

دو شیوه‌ی کلی برای برداشت فولیکول‌ها از بانک مو وجود دارد:

 • برداشت نواریاین شیوه در روش FUTاستفاده می‌شود. در برداشت نواری، پوست را به شکل نواری باریک برش زده و برداشت می‌کنیم. سپس پوست بالا و پایین ناحیه‌ی برش را به هم بخیه می‌زنیم. این شیوه با ایجاد زخم و خونریزی همراه است.
 • برداشت واحدهای فولیکولی: این شیوه در سایر روش‌های کاشت مو استفاده می‌شود و در آن هر فولیکول به طور مجزا و با استفاده از ابزارهای ظریف، از پوست خارج می‌شود. این شیوه زخمی روی پوست ایجاد نمی‌کند، خونریزی ندارد و نیازی به بخیه هم نیست. روش استخراج واحدهای فولیکولی با حداقل تهاجم انجام شده و به روش بدون جراحی مشهور است.

ابزارها و دستگاه‌ها

ابزارها و دستگاه‌های مختلف کاشت مو بیشتر در مرحله‌ی برداشت به کمک ما می‌آیند. در روش‌هایی که از برداشت واحدهای فولیکولی استفاده می‌شود، می‌توانیم استخراج فولیکول‌ها به شکل دستی یا اتوماتیک انجام بدهیم. این اصلی‌ترین وجه تفاوت بین روش‌های کم‌تهاجمی کاشت مو است.

 • روش FIT:استفاده از پانچ و انبرک‌های دستی برای برداشت فولیکول‌ها
 • روش SUT:استفاده از پانچ ماشینی و سیستم ساکشن برای برداشت فولکیول‌ها
 • روش Micro FIT: استفاده از پانچ ماشینی با قابلیت تغییر سایز و سیستم ساکشن برای برداشت فولیکول‌ها

 

تفاوت رشد ریش در نژادهای مختلف

 

 • همچنین لازم به ذکر است که رشد و تراکم ریش در نژاد مختلف متفاوت می ‏باشد. برای مثال در خاورمیانه و هند آقایان ریش‏ های پرتراکمی دارند اما در شرق آسیا این تراکم بسیار کاهش می‏یابد.
  در تفاوت کاشت مو با کاشت ریش می توان گفت به طور کلی تراکم موهای ریش در صورت کمتر از موهای سر است. با این حال جنس موی هر دو ناحیه شباهت بسیاری دارند.

 

شباهت های کاشت موی سر با کاشت ریش

 • یکی از شباهت‏ های مهم کاشت موو کاشت ریش نتیجه دائمی آن‏ها است. بعد از کاشت دیگر نگران کم پشت شدن موها نباشید.
  با پیشرفت تکنولوژی کاشت تجهیزات مدرنی برای استخراج فولیکول موها ساخته شده است. اما متخصصان همچنان روش برداشت دستی را ترجیح می‏ دهند.
 • پس از کاشت در هر دو مورد باید یکسری مکمل‏ هایی مصرف شود که سرعت رشد موها را افزایش دهد. داشتن یک سبک زندگی سالم، تغذیه مناسب، ورزش و آرامش فکری تاثیر مکمل‏ ها را بیشتر می‏ کند.

بهترین روش های کاشت ریش و سبیل

 

کاشت ری و سبیل با تکنیک اِف آی تیFIT:

 • در این روش برداشت گِرَفت­ ها بوسیله پانچ و یا هولدِر دستی انجام می­شود و از قدیمی­ ترین روش­ های موجود در این زمینه است و تقریبا منسوخ شده است.

 

کاشت ریش و سبیل با تکنیک اِف یو یی FUE:

 • در این روش برداشت گِرَفت­ها بوسیله دستگاه برقی اِف یو یی انجام می­شود که از دقت و سرعت بسیار بالایی برخوردار است.

 

کاشت ریش و سبیل با تکنیک اِس یو تی SUT:

 • این تکنیک چیزی اضافه بر تکنیک اِف یو یی نداشته و فقط یک اسم غیر علمی برای تکنیک FUE بوده و در صورت جستجو در سایت­ها و مقالات معتبر خارجی متوجه خواهید شد که تکنیک اِس یو تی SUT هیچ پایه و اساس علمی ندارد.

 

کاشت ریش تکنیک سوپر اِف یو یی Super FUE یا S.FUE:

این روش در واقع همان روش اِف یو یی است با کمی تفاوت.

 • تعریف غیر رسمی: در این روش برداشت گِرَفت­ ها بوسیله دستگاه برقی اِف یو یی انجام می­ شود که از دقت و سرعت بسیار بالایی برخوردار است

و فرق آن با روش اِف یو یی در این است که در این تکنیک، گِرَفت­های برداشته شده از بانک مو را پس از برداشت، کات (CUT) کرده و پس از مرتب سازی (Sort) و دسته­ بندی، در شکاف­ هایی که قبلا در ناحیه مورد نظر ایجاد شده است، می­کارند.

قابل ذکر است که انجام عمل کات و دسته­ بندی گِرَفت ­ها تاثیر شِگَرف و بسیار زیادی در طبیعی دیده شدن منطقه کاشته شده داشته و باعث می­شود که موهای کاشته شده عروسکی و یا مسواکی شکل به نظر نرسند.

 

کاشت ریش و سبیل با تکنیک اِف یو تی FUT:

 • در این روش برداشت گِرَفت­ها بوسیله جراحی و برداشت یک نوار باریک یا همان فِلَپ Flap انجام می­شود و با توجه به اینکه در این روش فاصله زمانی بین برداشت و کاشت گِرَفت­ها بسیار اندک است، موهای کاشته شده بوسیله این تکنیک از کیفیت بسیار بالایی برخوردارهستند.
 • اگر ازروش FITیا سایر روش‌های کم‌تهاجمی استفاده شود، فولیکول‌ها به شکل واحدی یا دانه دانه استخراج می‌شوند. در این روش‌ها با استفاده از ابزاری به اسم پانچ، سوراخی در پوست ایجاد کرده و فولیکول را از بافت‌های مجاور جدا می‌کنیم. سوراخ ایجاد شده حداکثر یک میلی‌متر ضخامت دارد. برای همین خونریزی نخواهید داشت و نیازی هم به بخیه زدن نیست.

 

آماده‌سازی گرافت‌ها

مرحله‌ی آماده‌سازی گرافت‌های در کاشت ریش و سبیل نیاز به دقت و ظرافت زیادی دارد. کادر درمانی در این مرحله باید با استفاده از میکروسکوپ، واحدهای فولیکولی حاوی یک یا دو تار مو را آماده کنند. بیشتر اوقات وقتی یک واحد فولیکولی را از بانک مو استخراج می‌کنیم، کمی بافت پوستی اضافی در اطرافش وجود دارد. در کاشت موهای صورت این بافت اضافی باید با وسواس بیشتری نسبت به کاشت موی سر حذف بشود.

 

جداسازی، تفکیک و دسته بندی گِرَفت­های برداشته شده، بر اساس نوع و ضخامت آنها.

باتوجه به تکنیک برداشت که در مرحله قبل توضیح داده شد (در صورت نیاز) در این مرحله، جداسازی گِرَفت­ های برداشته شده از مرحله قبل، زیر میکروسکوپ­ های مخصوصِ این کار و توسط تیم زبده کات (بُرِش)  و دسته بندی (Sort) صورت می­گیرد.

طراحی قسمتی که قرار است در آن گِرَفت ­های برداشته شده، کاشته شوند. (محلی که دچار کَم ­پُشتی و یا طاسی شده است)

به قسمت و محلی که قرار است در آن گِرَفت ­های برداشته شده، کاشته شوند، محل گیرنده پیوند نیز گفته می­شود. طراحی محل گیرنده پیوند کاملا با اعمال سلیقه و نظر مستقیم متقاضی کاشت انجام خواهد شد.

ایجاد شکاف­ های با تراکم بالا و بسیار ظریف در قسمت گیرنده پیوند.

مرحله با توجه به مقدار گِرَفت­ های برداشته شده از بانک موی متقاضی لازم است که شکاف ­هایی در محل گیرنده پیوند (محلی که دچار کَم ­پُشتی و یا طاسی شده است) ایجاد شوند.
 تعداد، عمق، زاویه خواب و نحوه ایجاد این شکاف­ها تاثیر بسیاری در نتیجه نهایی پیوند مو دارد.

از اینرو در این بخش به توضیح مختصری در این رابطه می­پردازیم:

در فرآیند کاشت مو، ظرافت شکاف­ ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا هرچه این شکاف­ ها ظریف­ تر باشند می­ تواند در واحد سطح تعداد شکاف بیشتری ایجاد کرد و به تبع آنتعداد موی بیشتری کاشت.

از طرفی دیگر ایجاد شکاف ­هایی ظریف، باعث هرچه طبیعی ­تر به نظر رسیدن قسمت کاشته شده خواهد بود. یکی از دلایلی که باعث می­شود خط رویش یا Hairline یک فرد بسیار مصنوعی یا به اصطلاح عروسکی شکل به نظر برسد عدم ایجاد شکاف­ هایی ظریف در این ناحیه است.با استفاده از ابزارهای مُدرن و سوزن­ هایی بسیار ظریف و نازک می­توان شکاف­ هایی بسیار ظریف ایجاد کرد.

تعداد شکاف­ ها:

تعداد شکاف­ های ایجاد شده در محل گیرنده پیوند، تعیین کننده تراکم موهای کاشته شده خواهد بود.

شایان ذکر است که هرگز نمی ­توان تراکمی مانند تراکم یک موی طبیعی ایجاد کرد. زیرا همه مساحت پوست سر تقریباً ۵۰۰ سانتیمتر مربع می‌باشد، که دارای حدود ۲۰۰ تار مو در سانتی‌متر است و ایجاد این تعداد شکاف با ابزارهای موجود غیر ممکن است

ولی با روش­های مُدرن و به روز می­ توان نزدیک به این مقدار شکاف ایجاد کرد و این تعداد نیز قابل قبول بوده و تغییری بسیار شِگَرف در چهره متقاضی ایجاد خواهد کرد.

با کاشت تقریبا ۵۰۰۰ گِرَفت در سطح سری که دچار کَم­ پُشتی کامل است می­ توان در این محل تراکم خیلی خوبی ایجاد کرد.

(واحد شمارش موی سر گرافت است نه تار مو. هر گرافت از چند تار مو تشکیل شده که از ریشه به هم ارتباط دارند)

عمق شکاف­ ها:

پوست از سه لایه تشکیل شده ­است . لایه خارجی و بیرونی آن اِپیدِرم و لایه میانی دِرم، و لایه سوم هیپودِرم نام دارد.

در قسمت مربوط به ساختار و آناتومی پوست انسان، به طور مفصل به جزئیات این مفاهیم خواهیم پرداخت.

ایجاد شکاف ­هایی که بسیار کم عُمق هستند باعث می­گردد که موهای کاشته شده بسیار سریع­تر وارد فاز رویش مجدد شوند

ولی در عوض عُمر طولانی نداشته باشند. بنابراین کاشت مو در عمق مناسب، باعث ماندگاری طولانی ­تر موهای کاشته شده خواهند شد.

زاویه خواب شکاف ­ها:

تنظیم زاویه خواب شکاف­ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا گِرَفت­های کاشته شده در این شکاف­ها در همان زوایه­ایی رُشد خواهند کرد که شکاف­های آنها قبلا ایجاد شده ­اند.

داشتن موهایی مرتب، هم راستا و با زاویه خواب مناسب همواره از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

این مسئله در بحث کاشت ابرو و ریش و سبیل از اهمیت بالاتری نسبت به کاشت مو برخوردار است.

باتوجه به نقش مهم و تاثیرگذار این زوایا در کیفیت نتیجه نهایی حاصل از کاشت، لازم است که به دقیق بودن زاوایای کاشت اهمیت ویژه­ای داد.

کاشت گِرَفت­ های تفکیک شده در ناحیه گیرنده پیوند.

در این مرحله، کاشت گِرَفت ­ها در قسمتی که قبلا طراحی شده است و شکاف­ هایی در آن ایجاد شده ­اند، صورت می­گیرد.

با توجه به اینکه در مرحله قبل شکاف­ هایی بسیار ظریف و کوچک ایجاد شده است، قراردادن و کاشت گِرَفت­ ها در این شکاف ­ها باید با دقت و ظرافت تمام انجام شود تا ریشه گِرَفت ­ها حین کاشت صدمه نبینند زیرا در صورت صدمه دیدن این ریشه­ ها، موهای کاشته شده، رُشد نخواهند کرد.

پارامتر مهم دیگر در این مرحله سرعت انجام کار است. همانگونه که قبلا اشاره شد باید سعی کرد که مدت زمانیکه گِرَفت­ ها بیرون از پوست هستند را به حداقل رساند تا گِرَفت­ های کاشته شده کیفیت خود را از دست ندهند.

کلینیک تهران کاشت با بهره گیری از تیم پزشکی متعهد و متبحر خود، توانسته است تمامی مراحل کاشت مو، ابرو و ریش و سبیل را بصورت تیمی انجام داده و با بالاتر بردن سرعت و دقت در کاشت، صرفه جویی بسیار خوبی در مدت زمان لازم برای انجام این عمل، نماید.

از طرفی دیگر انجام کار تیمی باعث شده است که تمامی مراحل کاشت مو، ابرو و حتی ریش ­و سبیل تنها دریک روز انجام شده و عزیزانی که از نظر زمانی محدودیت دارند بتوانند تنها با اختصاص دادن یک روز به این کار، به نتیجه دلخواه و مطلوب خود دست یابند.

موهای کاشته شده پس از گذشت چند ماه (طول این دوره مشخص نبوده و برای هر فرد متغییر است) رُشد کرده و قابل اصلاح و تراشیدن با تیغ و یا ماشین ریش تراش خواهد بود. و در نهایت باید گفت که این موهای کاشته شده تمامی ویژه­گی­های یک ریش طبیعی را پیدا خواهند کرد.

برای آگاهی از اینکه کدام تکنیک برای کاشت ریش و سبیل شما مناسب است و به تبع آن چه مقدار هزینه ­ایی باید برای انجام این کار در نظر بگیرید می­توانید در هر ساعت از شبانه روز با کلینیک تهران کاشت تماس بگیرید و یا حضوری تشریف بیاورید.

خواندن 84 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 08 ارديبهشت 1401 06:15
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

About Author

برای ارسال نظر وارد سایت شوید